Reportáž o vodárenství ve Zlíně na ČT2

Dobrý den všem,

u příležitosti  Světového dne vody odvysílala ČT2  22.3.2015  v pořadu Nedej se reportáž Megapodvod s vodou v ČR?o dění ve vodárenství ve Zlínském kraji. Velice si vážím vyjádření pana poslance Petra Gazdíka a věřím, že nezůstane jen u jeho slov a do celé záležitosti  se  aktivně zapojí, aby voda opět patřila tam, kam patří, to je městům a obcím.

S úctou

                     Mira Rafaja, v letech 2011-2013 předseda DR VaK Zlín

Datum: 23. 3. 2015 7:05:00
Předmět: Pořad, který jsem připravil s ČT2: reporáž Megapodvod s vodou?

Dobrý den,

všem Vám, kteří mi pomáháte šířit informace o vodě, chci tímto poděkovat a současně vám posílám dobrou zprávu, kterou pokud budete chtít můžete dát k dispozici Vašim čtenářům.

Ve spolupráci s ČT2 jsem připravoval reportáž o "privatizaci" zisků z vody na Moravě a v Čechách. ČT problematika VODY zaujala a udělala dva pořady:

První, týkající se Moravy, odvysílala symbolicky na Světový den vody dne 22.3.2015.
Druhý, týkající se Prahy, bude vysílán na ČT2 v neděli 12.4.2015.

Z vyjádření politiků, např.pana Gazíka (STAN), plyne, že se politici v ČR konečně přestávají chovat jako pštrosi a strkat hlavu do písku před nevýhodným systémem prodeje vody přes překupníky, na který lidé, města i stát doplácí.

Lidé se již ptají politiků na radnicích i v parlamentu, (v tomto případě města Zlína, Luhačovic, Valašských Klobouků či Napajedel), proč udržují nebo zavádí systém "PRIVATIZACE ZISKŮ A ZESTÁTNĚNÍ NÁKLADŮ Z VODY", když znají negativní ekonomické důsledky i usnesení soudů o protiprávnosti procesu, který ho zavedl?  

Začněte se ptát také!


Cestu, jak z tunelů ven, ukazuji 15 let. Některým politikům to pomohlo, jinde "politici" zisky z vody vyvedli na zahraniční koncerny, i když ode mne měli informace, že to je pro města a lidi nevýhodné.


V tom případě jsem šel cestou obrany soudní cestou a soudci mi dávají za pravdu.


O dění ve vodě, vodárnách za 15 let informuji v rámci projetu PRAVDA O VODĚ, jehož součástí jsou:

a) stránky www.pravdaovode.cz a www.facebook.cz/vodalidem
b) semináře pro lidi, které voda zajímá
c) VIDEA o vodě v ČR a zahraničí na YOUTUBE 

ČT 2 v pořadu Nedej se vše výše uvedené popisuje:

Megapodvod s vodou v ČR?


ČT2 děkuji, protože díky ní se informace o vodě dostávají blíže k lidem a to, co se děje v posledních 15 let v ČR, se děje jen díky tomu, že lidé informace nemají.


Nesmyslný systém prodeje vody přes překupníky lze napravit, stejně jako například ve Francii, pokud lidé informace mít budou!

Ve Francii pochopili, že není dobré, když je voda byznys korporací

 
Ing. Radek Novotný
Autor projektu PRAVDA O VODĚ