Co se ještě může dít na radnici

Co se všechno může dít na radnici je zajímavě popsáno v následujícím článku - určitě stojí za přečtení.

V minulém týdnu proběhly razie protikorupční policie na mnoha místech ČR, také na zlínské radnici. Týkaly se IT zakázek olomoucké firmy Tesco SW. V r. 2012 tato firma získala od zlínské radnice zakázku na Portál občana. Rada města Zlína na svém jednání dne 5.11.2012 vzala na vědomí závěry hodnotící komise, které na jednání rady předkládal náměstek primátora Ondřej Běták, který měl od 1.9.2012 na radnici IT ve své kompetenci, a který byl rovněž členem hodnotící komise k tomuto výběrovému řízení,  a pověřila Bětáka podpisem smlouvy s vítěznou firmou. 

Radnice vydala k policejní razii zmanipulovanou tiskovou zprávu, v níž jmenovitě uvedla m.j. jako zodpovědnou osobu bývalou náměstkyni Alenu Zubalíkovou a bývalého vedoucího odboru Ing. Seidelmanna, a tuto zprávu pak doslovně přebrala některá média, např. Zlínský deník, Zlín. cz apod., a například MF Dnes napsala, že ..."lidé, kteří vybírali dodavatele...už na radnici nejsou", a dokonce tentýž Ondřej Běták v MF Dnes doslova prohlásil, že "o ní (rozuměj o zakázce), moc neví", neboť prý byla vysoutěžená předtím, než byl za IT zodpovědný...
V úterý tento týden jsem podala na podatelnu dopis adresovaný primátoru Adámkovi (viz příloha pdf), v němž požaduji veřejnou omluvu za jejich lhaní a žádám okamžitě o zveřejnění informací, které odpovídají realitě. Do dnešního dne se tak však nestalo.
Veškeré údaje o tom, že zodpovědnou osobou byl náměstek Běták a také m.j. jmenovité složení hodnotících komisí lze najít ve výpisech usnesení RMZ z r. 2012 na webu www.zlin.eu. v sekci volené orgány.